o hre

Laser Game alebo Laser Tag je akčná hra, ktorá je podobná paintballu alebo airsoftu. Navyše je omnoho akčnejšia, pretože po zásahu nečakáte na ďalšie kolo ale o pár sekúnd, ktoré môžete využiť na ukrytie, ste znova v hre. Hra je bezbolestná, takže ju môžu hrať ženy, deti aj ľudia v staršom veku. Hrá sa celoročne v tmavej aréne, preto je vhodné obliecť sa do tmavého oblečenia, aby ste s prostredím dokonale splynuli. Aréna je vybavená rôznymi druhmi prekážok.

Pred začiatkom hry Vám objasníme pravidlá, všetko vysvetlíme a pomôžeme s vestami. Hráč si pred hrou na seba oblečie vestu so zbraňou. Vesta má na sebe senzory do ktorých sa strieľa s laserovou zbraňou. Cieľom hry je zasiahnutie senzorov na veste protivníka a získanie čo najviac bodov (+100 bodov). Pokiaľ je hráč zasiahnutý súperom, vesta zhasne na 5 sekúnd a signalizuje to zvukovým signálom (-50 bodov). Tento čas je na ukrytie sa pred protivníkmi. Hra je určená pre 4-10 hráčov a trvá 12 minút plných adrenalínu. Navyše si príjemne zašportujete a do hry zapojíte celé telo. Po skončení hry sa hráči vrátia k východu a každý hráč obdrží svoju osobnú štatistiku.

Vybrať si môžete z 3 typov hier:

Jednotlivci: Každý z hráčov hrá sám za seba a strieľa na protihráčov. Hráči si môžu vybrať zo 6 farieb. Víťazí hráč s najvyšším počtom bodov.

Tímová hra: Hráči sa môžu rozdeliť do 2-6 tímov a sú farebne odlíšení. Hráč hrá za svoj tím a strieľa na protivníkov z iného tímu. Víťazí tím s najvyšším počtom bodov.

Agenti: Všetci hráči vstupujú do arény v červenej farbe. Na začiatku hry sa jeden z nich zmení na AGENTA (modrého). Úlohou tohoto hráča je vydržať čo najdlhšie byť agentom. Za každú sekundu v modrej farbe dostáva 10 bodov. Hráč, ktorý ho zasiahne sa stáva novým agentom. Ostatní (červení) hráči získajú za zásah súpera +10 bodov a za zásah od súpera dostanú -5 bodov.

Základné pravidlá hry:

  • Zákaz behania v celej aréne.
  • Zákaz lezenia na prekážky.
  • Zákaz akéhokoľvek fyzického kontaktu.
  • Vstup detí do 12 rokov len v sprievode rodiča alebo inej dospelej osoby.
  • Hráč súhlasí so vstupom do arény na vlastné riziko.
  • Podmienkou vstupu pre deti je vek 7 rokov a minimálna výška 120 cm.

 

Prevádzkový poriadok Laser Areny Trenčín